Wskazówki dla wynajmujących autokar

Kolonie, obozy, zorganizowane wyjazdy na mecze lub pielgrzymki – coraz częściej decydujemy się na wynajem autokaru. Ceny takich usług maleją z każdym rokiem, a na rynku pojawia się coraz więcej oferujących je firm. Pamiętajmy jednak, by dokładnie sprawdzić, kto i czym będzie wiózł nas i naszych znajomych.

 

Kierowca musi być trzeźwy


Chociaż dla wszystkich powinno być oczywiste, jakie konsekwencje mogą się z tym wiązać, niektórzy kierowcy nadal siadają za kółkiem po spożyciu. Wszelkie objawy mogą świadczyć o tym, że prowadzący autokar Warszawa nie jest do końca trzeźwy, powinny wzbudzić nasze obawy – chybotliwy chód lub roztaczana przez niego woń są wyraźnym sygnałem do tego, by z wyjazdem poczekać przynajmniej do przybycia policji.

 

Jak ocenić stan techniczny pojazdu ?


Nie trzeba być mechanikiem ani zawodowym kierowcą, by stwierdzić, że z mającym nas zawieźć autobusem jest coś nie tak. Szczególną uwagę zwróćmy na stan ogumienia, dźwięki wydawane przez silnik pojazdu oraz to, czy nie wyciekają płyny eksploatacyjne. Aby uniknąć przykrych niespodzianek na miejscu, warto najpierw sprawdzić opinie na temat danej firmy oferującej przewóz osób Warszawa – być może wcześniejsi klienci mieli już z tym przewoźnikiem podobne problemy. Za dodatkową, wynoszącą około dwieście złotych opłatą, możemy też sprawić, że autokar zostanie poddany dodatkowym badaniom technicznym.

Co zrobić, kiedy coś nas zaniepokoi ?


Jeśli cokolwiek wzbudzi nasze wątpliwości, bez zwłoki powinniśmy powiadomić policję i poprosić kierowcę, by do jej przyjazdu nie wyruszał w drogę. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze sprawdzą, czy nasze obawy były uzasadnione, a my, nawet jeśli trochę opóźniliśmy wyjazd, będziemy mogli spokojnie odbyć zaplanowaną podróż.

 

Script logo