Wyjazdy turystyczne - Kolumbia

Cali jest najbardziej znanym miejscem salsy w kraju. Warto udać się tutaj do jednego z klubu salsy. W ciągu dnia warto zwiedzić historyczne centrum miasta lub odwiedzić ciekawe nowoczesne centra handlowe.

 

Z kolei Medellín, drugie co do wielkości miasto w Kolumbii, jest nowoczesne i żywe.

 

Chętnie przyjeżdżają tutaj artyści z całego świata. Warto odwiedzić muzea i parki. Możesz się tu też nauczyć tanga i poznać prawdziwe życie nocne. Co roku w sierpniu odbywa się fantastyczny Festiwal Kwiatów. Z kolei Popayán jest wielkim miastem, które warto odwiedzić w drodze na południe. Jest wizją pięknie utrzymanej i odrestaurowanej kolonialnej architektury. Warto przespacerować się po przepięknych uliczkach i odwiedzić piękne kościoły, w szczególności  Belén w Lizbonie - zobacz przewodnik po lizbonie jest Belem, który wznosi się na wzgórzu i zapewnia piękne widoki. Tydzień wielkanocny jest tutaj szczególnie imponujący. Z kolei Santa Cruz de Mompox, znany po prostu jako Mompox, jest małym klejnotem kolonialnym, nie znajduje przy głównym szlaku turystycznym, dlatego ciężko do niego dotrzeć. Można tutaj dotrzeć autobusem, a następnie łodzią. Podróż jest jednak warto zachodu. Architektura jest tutaj bardzo dobrze zachowana  i utrzymana, a miasto ma senny, przyjazną atmosferę.

 

W południowej Kolumbii, możemy odkryć groby  w Parku Narodowym Tierradentro, wykopane podczas prekolumbijskiego wyścigu na serii wzgórzach. Wokół pięknego parku możemy udać się na pieszą wycieczkę lub pojeździć konno. Możemy się też wspinać i zobaczyć obecnie dobrze zachowane grobowce, niektóre z nich mają 6 m głębokości. Kolumbia słynie z kawy, można wybrać się na wycieczkę do użytków zielonych na dużych wysokościach, odwiedzić hacjendy kawy i wędrować lub jeździć konno, by podziwiać krajobraz. W czasie drogi można też spróbować różnych kaw. Trójkąt składa się z Quindío, Caldas i Risaralda - istnieje wiele miast w okolicy, w których się zatrzymać.

 

Script logo