Jakie są rzeczywiste koszty transportu ciężarowego?

 

Nie każda firma będzie w stanie mieć swój transport ciężarowy, ponieważ zakupienie auta zdolnego przewozić duże i ciężkie ładunki jest sporym wydatkiem. Wobec tego coraz więcej firm decyduje się zlecać swoje usługi zewnętrznym przewoźnikom, którzy mają odpowiedni sprzęt i zajmą się tym w pełni profesjonalnie.

 

Uwaga:

Aktualnie jest możliwość bezpłatnego umieszczenia informacji o Twojej firmie transportowej na stronach naszej witryny. Niezbędny będzie opis Twojej działalności i jej zalety a także kilka zdjęć ilustrujących. W ramach tej informacji umieścimy link dofollow do twojej witryny. W ramach rewanżu oczekujemy umieszczenia linku w Twojej witrynie do strony www.europe-tour.pl


Dla dużej liczby firm wyposażenie się we flotę samochodów dostawczych, dodatków zatrudnienie kierowców i opłacenie tego wszystkiego będzie stanowczo zbyt kosztowne. Warto więc dowiedzieć się jak wyglądają poszczególne koszty w przypadku, kiedy zdecydujesz się na zlecanie transportów innej firmie i podjąć stosowną decyzję, czy zechcesz się na to porwać.  


Jakie czynniki wpływają na koszty transportu ciężarowego?


Nie jest niczym trudnym zlecić usługę przewozu, ponieważ na rynku jest bardzo dużo różnych firm oferujących takowe usługi. Niemniej jednak warto jest zwrócić uwagę na fakt, że nie każda będzie godna zainteresowania.
Przeważnie koszty przewozów ciężarowych będą zależały oczywiście od ładowności danego samochodu w kilogramach. Na pewno kluczowy wpływ na cenę będzie miała naczepa i sam rodzaj zabudowy auta ciężarowego. Innym czynnikiem, również bardzo istotnym jest długość trasy, jak i również ustalony czas transportu. Musisz bowiem wiedzieć, że im chcesz, żeby coś było dostarczone szybciej, to cena będzie rosła.
Zazwyczaj firmy transportowe rozliczają się od jednego kilometra. Na przykład cena za transport towaru busem o pojemności do max 1,5 tony wychodzi w granicach 1,40-1,70zł za każdy kilometr. Jednakże już w przypadku pojazdu kontenerowego, którego ładowność wynosi 5 ton, cena wzrasta do nawet 2,50zł. Najdroższe stawki wahają się w granicach 4-5zł i dotyczą one zazwyczaj dużych samochodów, o ładowności do 24 ton.

transport ciężarowy

Polecamy wynajem autokarów w Europe-Tour z Warszawy

ich strona www to: https://www.europe-tour.pl/

tel. (22) 622-04-24

 

Koszt transportu cieżarowego zleży od:

Nie ma jednego systemu prezentowania klientom kosztu realizacji transportu. I dobrze, że tak jest bo wszyscy zainteresowani porównywali by tylko np.koszt 1 km. Wiadomo przecież, że koszt transportu zależy od wielu zmiennych. Należą do nich:

  • ładowność pojadu, im większa tym cena np. za km jest wyższa ale z drugiej strony w przeliczeniu na masę towaru jest niższa
  • długości trasy, im dalsza trasa tym cena często jest niższa w przeliczeniu na km
  • wiadomo, że przy krótkich trasach dochodzi czas niezbędny na załadunek i rozładunek
  • czy pojazd posiada dodatkowe wyposażenie takie jak winda i paleciak
  • czy przy danym zleceniu będzie potrzebny jeden czy dwóch kierowców
  • poziom konkurencji w danym mieście, regionie
  • ilości obsługiwanych stałych klientów
  • ilości zapytań o transport, które trafiają do firmy

pewnie jest jeszcze kilka innych czynników

koszt transportu ciężarowego

 

Script logo