Wenezuela - jest co podziwiać

Jeśli jesteś miłośnikiem narciarstwa, wybierz się na najwyższe andyjskie szczyty  Cordillera de Merida w okresie listopad-czerwiec, ale wysokość 4270 m jest zalecana tylko najsilniejszym. Znajdują się tu specjalistyczne agencje lokalne, które oferują doświadczonych przewodników. Sprzęt można zaś wynająć w pobliskim mieście Merida. Jest to również idealne dla osób szukających adrenaliny. Można tutaj uprawiać m.in. wspinaczkę, kolarstwo górskie i paralotniarstwo.

 

Z kolei Angel Falls to najwyższy wodospad na świecie, a dla wielu jest to również najbardziej oszałamiające.  Położony w Parku Narodowym Canaima, 600 km (373 mil) na południe od Ciudad Bolivar, istnienie wodospadu zostało podanedo publicznej wiadomości w 1937 roku przez amerykańskiego pilota Jimmie Angel, który szukał złota w okolicy. Angel Falls było kiedyś świętym miejscem dla pierwotnych mieszkańców regionu, i nadal jest święte dla miejscowych tubylców. Warto też zwiedzić stolicę Wenezueli, Caracas. Ta nowoczesna metropolia znajduje się w malowniczej okolicy, u podstawy łańcucha Ávila. Poza bajecznie zróżnicowanym krajobrazem, miasto oferuje bogate życie kulturalne, energetyczne życie nocne. Ponadto miasto posiada szereg światowej klasy muzeów.

 

Po intensywnym życiu w mieście, można spokojnie odpocząć przez kilka dni na wsi. Warto też sprawdzić Colonia Tovar, kawałek Niemiec w zalesionych górach na zachód od Caracas .  Mamy tuj coś jak poczdam zabytki lub Regensburg. A możenawet Heidelberg. Założone przez niemieckich imigrantów z Czarnego Lasu w połowie XIX wieku, miasto zachowuje swoje tradycje Starego Świata, jedzenie i architekturę. Colonia Tovar z uroczymi rustykalnymi schroniskami i domowymi specjałami kulinarnymi, oferuje turystom surrealistycznę wycieczkę po okolicy.

Script logo