Wywołując zdjęcia mamy pewność

Większość z nas przechowuje zdjęcia na komputerze w formie elektronicznej i kiedy chcemy powrócić wspomnieniami do miejsc z fotografii, przeglądamy je właśnie na ekranie monitora. Coraz rzadziej decydujemy się na wywoływanie zdjęć, głównie z racji tego, że robimy ich na prawdę dużo i koszt ich wywołania często opiewałby na bardzo wysokie kwoty.


Przechowywanie zdjęć wyłącznie w formie elektronicznej wiąże się jednak z dużym ryzykiem ich utraty głównie w razie awarii komputera. Oczywiście z pomocą przychodzą nam internetowe albumy do przechowywania zdjęć, na których trzymać możemy kopie zapasowe, jednak każdorazowa konieczność włączenia komputera, gdy chcemy pochwalić się komuś naszymi fotografiami może bywać uciążliwa, jednocześnie i my sami znacznie rzadziej przeglądamy zdjęcia w formie elektronicznej niż w tradycyjnej. Zdecydowanie chętniej sięgamy po albumy z ich wydrukowaną formą.

Czy nie warto więc wywołać choć części ze zrobionych przez nas zdjęć?

Można przecież ograniczyć się choć do tych najlepszych ujęć i utworzyć z nich album, po który będziemy sięgać naprawdę chętnie i często. Warto tutaj zaznaczyć, że dobry zakład fotograficzny zawsze posiada atrakcyjne rabaty cenowe w przypadku wywoływania większej ilości fotografii w ich punkcie, dzięki czemu sporo możemy zaoszczędzić, niż gdybyśmy wywoływali nasze zdjęcia partiami w mniejszych ilościach. Oczywiście wywoływanie zdjęć partiami, na przykład po każdej wycieczce nie jest złym rozwiązaniem, ponieważ przede wszystkim nie daje nam odczuć jednorazowo dużego ubytku finansowego w portfelu, jednak z doświadczenia wiem, że nie lubimy chodzić do fotografa, jeśli do wydrukowania mamy zaledwie parę zdjęć. Dobrą inwestycją wydaje się być w tym przypadku drukarka fotograficzna. Często na zdjęciach wywołanych w studiach fotograficznych zauważyć można zmianę kolorystyki, czy kontrastu, drukując zdjęcia na własnej drukarce, unikniemy takiego rozczarowania. Aby wydrukować zdjęcia będzie nam potrzebny papier dnp oraz tusze. Można je kupić w sklepie Tetenala.


Robienie zdjęć to nie tylko hobby, to przede wszystkim próba  zatrzymywania wspomnień. Przechowując te wspomnienia wyłącznie w formie elektronicznej, nie mamy pewności, że zachowamy je na zawsze. Jest to największy powód, aby nie hamować się przed ich wydrukowaniem!

Script logo